Znaczenie argininy w diecie sportowców

Znaczenie Argininy

Arginina jest aminokwasem endogennym, który w sposób naturalny występuje w organizmie człowieka. Pełni ona ważną rolę w procesach fizjologicznych człowieka, a przede wszystkim odpowiada za syntezę hormonu wzrostu oraz oczyszczanie organizmu ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Jest ona ważnym składnikiem, szczególnie istotnym dla osób intensywnie trenujących, gdyż zapewnia prawidłowy rozwój masy mięśniowej. Arginina jest także stymulatorem tlenku azotu (NO), którego główne działanie polega na ułatwieniu transportu składników odżywczych do tkanki mięśniowej.

Największą popularność arginininy można zaobserwować wśród sportowców, których celem jest budowa masy mięśniowej oraz poprawa regeneracji ale także wśród mężczyzn chcących poprawić swoje libido.

Czym jest AAKG i jaka jest różnica?

Nie sposób nie wspomnieć o AAKG przy okazji rozmowy o argininie. AAKG to nic innego, jak produkt będący solą kwasu glutarowego oraz argininy. Wiele badań oraz opinii sportowców wykazuje, że AAKG ma znacznie lepsze działanie, aniżeli sama arginina. Wynika to z połączenia alfa ketoglutaranu, który poprawia wytwarzanie dużej ilości energii pochodzącej z węglowodanów, tłuszczów i białek tj. podstawowych związków budujących organizm człowieka.

Wydaje się że stosowanie argininy jest bardziej naturalne dla organizmu człowieka, niemniej w pewnym wieku oraz u osób o wzmożonym wysiłku fizycznym AAKG jest lepszym wyborem. Na polskim rynku jest wiele suplementów, dzięki którym możemy szybko i tanio dostarczyć argininę lub AAKG. Jednym z bardziej popularnych jest suplement Olimp AAKG Extreme Mega Caps. To stosunkowo tani suplement, produkowany w Polsce (co jest w tym wypadku zaletą, gdyż polskie normy są znacznie bardziej rygorystyczne niż wielu innych krajach), który niczym nie odbiega od innych, często droższych suplementów tego typu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *