Vitargo odżywki węglowodanowe

Vitargo najlepszym źródłem węglowodanów

Odżywki węglowodanowe typu Vitargo należą do najlepszych źródeł węglowodanów, które  w szybkim tempie pozwalają spowodować odnowienie zapasów składników energetycznych. Węglowodany do tego typu odżywek są pozyskiwane z kukurydzy woskowej. Są one złożonymi węglowodanami, o dużej masie cząsteczkowej, które budową strukturalną przypominają glikogen. Trzeba wiedzieć, że im węglowodan jest bardziej złożony, tym szybciej opuszcza żołądek i szybciej energia z niego uwolniona dostaje się z jelit do układu krążenia. W porównaniu z innymi węglowodanami, te pozyskane z kukurydzy woskowej  o około 80% szybciej opuszczają żołądek.

Jak działa Vitargo?

Odżywki węglowodanowe, które zawierają węglowodany typu Vitargo, a więc pozyskane z kukurydzy woskowej, maksymalnie regenerują zasoby glikogenu mięśniowego, co sprzyjają szybkiemu przyrostowi masy mięśniowej. Należy podkreślić, że odżywki Vitargo są wyjątkowo efektywnym i cenionym źródłem energii. W odróżnieniu od odżywek opartych o cukry proste i maltodekstryny, które są cukrami złożonymi, ale łatwo przyswajalnymi, Vitargo szybciej opróżniają żołądek nie powodując uczucia pełności, zgagi i innych objawów ze strony układu pokarmowego w czasie przygotowywania się do treningu. Przygotowując się do ciężkiego treningu czy innego wysiłku fizycznego  należy bowiem zapewnić organizmowi odpowiedni zapas glikogenu mięśniowego, co pozwoli na optymalne wykorzystanie możliwości wysiłkowych organizmu.

Zaletą wielkocząsteczkowych węglowodanów zawartych w odżywkach węglowodanowych typu Vitargo w porównaniu odżywek zawierających popularne węglowodany, takie jak glukoza czy maltodekstryny jest niska osmolalność, co znaczy że szybko przepływają przez żołądek i szybko go opuszczają, a my możemy stosować skoncentrowaną mieszankę węglowodanową, nie obawiając się o negatywny wpływ na żołądek. Odżywki węglowodanowe Vitargo są przeznaczone dla bardzo szerokiej grupy sportowców, jak również dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, którym zależy na optymalnym przygotowaniu organizmu do wykonywania wysiłku fizycznego.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *