Odżywki wspomagające spalanie tłuszczu

Spalaj tłuszcz

Dieta sportowca, kulturysty, jak również osoby aktywnie uprawiającej sport powinna być odpowiednio zbilansowana i wieloskładnikowa, bogata w białka, węglowodany, witaminy, sole mineralne oraz makro i mikroelementy. Jeżeli sportowiec chce być w dobrej formie powinien także pomyśleć o elementach, które w jakiś sposób wspomagają spalanie tłuszczu. W pierwszym rzędzie powinny to być elementy naturalne takie jak np. ananasy, cytrusy, jabłka, a także imbir czy cykoria. Przyspieszają one procesy trawienne, wspomagają metabolizm białek i tłuszczów, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, stymulują wytwarzanie soków trawiennych, a także żółci, które przyspieszają redukcję tłuszczu.

Reduktory tłuszczu

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie umieścić wszystkie te elementy w naszej diecie. Nie zawsze też przynoszą one pożądany efekt. Z tego powodu bardzo wiele osób poza odpowiednią dietę i ćwiczeniami włącza też do swojej diety odżywki wspomagające spalanie tłuszczu. Ich składniki są zazwyczaj naturalne, pozyskiwane przede wszystkim z ziół lub też są pochodzenia zwierzęcego. Do najpopularniejszych składników należą przede wszystkim chitosan, pirogronian, HCA oraz efedryna. W bardzo wielu dostępnych na rynku spalaczach tłuszczu występuje także kofeina, ich rola jest przede wszystkim pobudzenie organizmu, dostarczenie mu większej dawki energii. Dzięki temu trenujący nie odczuwa aż tak bardzo zmęczenia, a jego treningi są efektywniejsze.

Inne walory odżywek

Dostępne w odżywkach substancje zmniejszają także uczucie głodu, a także pobudzają metabolizm. W rezultacie przyczyniają się więc do zmniejszenia masy ciała, a konkretnie zapasów tłuszczowych nagromadzonych w organizmie. Niektóre z nich posiadają także całkiem sporo pozytywnych skutków np. pirogronian wpływa także na obniżenie cholesterolu, a efedryna jest także stosowana w leczeniu dolegliwości zatokowych, astmy czy nawet alergii. Przy zażywaniu tego typu preparatów trzeba jednak ściśle się stosować do zaleceń producenta. Należy mieć na uwadze to, że wiele z nich pobudza metabolizm, a tym samym wpływa na większe wydalenie wody z organizmu, dlatego należy pamiętać o tym, aby stale uzupełniać płyny.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *