Odżywki białkowe

Białka są to podstawowe elementy budowy wszystkich tkanek człowieka oraz wielu związków chemicznych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania takich jak: enzymy, hormony, przeciwciała. Białko reguluje procesy przemiany materii i wiele funkcji, zapewniając prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu. Odpowiednie ilości białek decydują o wzroście i rozwoju człowieka, regeneracji wydalanych lub uszkodzonych tkanek, a także właściwej budowie mięśni człowieka. Jeśli więc myślisz o budowie mięśni nie możesz zapominać o właściwej ilości białek regularnie dostarczanych do Twojego organizmu.

Odżywki białkowe to najbardziej popularne produkty dostępne w sklepach dla sportowców i osób aktywnych. Już nawet dziecko wie, że białko to podstawowy budulec mięśni i jego spożywanie jest najważniejsze w diecie osób których celem jest piękna, muskularna sylwetka ciała. To wszystko czyni białko podstawowym składnikiem diety sportowców. Odpowiednia ilość białka może być dostarczana z pożywienia, jednak w praktyce bywa to trudne dlatego też sportowcy sięgają po odżywki sprzedawane w sklepach dla sportowców.

Asortyment suplementów diety jest obecnie bardzo szeroki i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie białko zarówno pod względem składu jak również ceny. Co więcej białka sprzedawane w postaci odżywek dla sportowców są bardzo smaczne, dzięki czemu są bardzo chętnie stosowane przez sportowców a także kobiety w zamian za posiłek. Białko stosowane jest bowiem także często w suplementy redukcyjne jako zamiennik posiłku. To bardzo dobry sposób na szybką redukcję zbędnego tłuszczu.

Dużą wagę należy przykładać do utrzymania prawidłowych proporcji między białkami pochodzenia zwierzęcego i roślinnego w diecie sportowca. W diecie sportowców wystarczający jest 50% udział białek pochodzenia zwierzęcego, pozostałą część mogą stanowić białka jaj oraz pszeniczne. Odżywki dla sportowców najczęściej zawierają wszystkie rodzaje białek w odpowiednio dobranych proporcjach dla sportowców. Należy jednak zwracać uwagę na pochodzenie białka w odżywce, gdyż czasem producenci chcąc obniżyć cenę produktu używają do jego produkcji najtańszych białek. Jak się domyślacie białko pochodzenia zwierzęcego są najdroższe.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *