Musisz to wiedzieć na początek

sklep z odżywkami dla sportowców

Skoro trafiłeś na naszą stronę domyślam się że interesuje Cię temat odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych. Jeśli to prawda to na wstępie podpowiem, że dobrze trafiłeś, moja strona ma na celu dostarczyć Ci podstawowych informacji na temat diety sportowców, suplementacji oraz wspomóc Cię w dokonaniu najlepszego wyboru odżywek i suplementów diety. Na mojej stronie znajdziesz Ciekawe informację, które pomogą Ci usystematyzować Twoją wiedzę w zakresie odżywek sportowych w prosty i zrozumiały sposób.

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli wyjaśnienia czym są odżywki i suplementy diety, gdyż z moich obserwacji wynika, że nie jest to zrozumiałe w ten sam sposób dla wszystkich. Na pewno spotkałeś się z opiniami różnych osób (laików), którzy nie zagłębiając się w temat twierdzą, że odżywki i suplementy diety dla sportowców to nic innego jak niebezpieczne środki bardzo zbliżone do sterydów. Powiem nawet więcej, spotkałem takich którzy twierdzą, że to są właśnie sterydy. Oczywiście to kompletna bzdura, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Odżywki i suplementy diety to mówiąc najprościej uzupełnienie Twojej codziennej diety. Jeśli prześledzisz skład kilku produktów od razu zauważysz, że w dużej mierze składają się z substancji, które na co dzień spożywasz w zwykłych posiłkach. Od razu nasuwa się pytanie, po co mi w takim razie te odżywki skoro mogę zjeść dobry obiad i dostarczyć te same składniki do organizmu. Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Szkopuł tkwi w odpowiednio dobranych dawkach i odpowiednim połączeniu składników w taki sposób aby działanie suplementu czy odżywki było dokładnie przewidywalne. Jeśli chcesz zwiększyć masę zastosujesz odżywki na masę, które nie będą zawierały substancji redukujących wagę, kiedy będziesz chciał wyrzeźbić mięśnie sięgniesz po odżywkę do tego stworzoną, która nie spowoduje zwiększenia masy itd….

Bardzo ważnym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem odżywek i suplementów jest ekonomia. Jeśli trenujesz dużo Twój organizm ma znacznie większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju składniki i dostarczenie ich z pożywienia jest bardzo trudna i droga. Są też substancje, których nie można dostarczyć z pożywienia i jedyną metodą na ich dostarczenie w odpowiedniej dawce jest stosowanie suplementów i odżywek dla sportowców.

Obecnie odzywkina rynku są tysiące różnego rodzaju odżywek i suplementów dostępnych niemal w każdym sklepie. Można je w najprostszy sposób podzielić na:

 • Aminokwasy
 • Kreatyny
 • HMB
 • Białka
 • Gainery
 • ZMA
 • Tribulusy
 • Witaminy i minerały
 • Reduktory wagi
 • Energetyczne
 • Regeneratory stawów

Oczywiście zagłębiając się w temat zauważysz, że ten podział jest bardzo uproszczony, jednak na tą chwilę powinien Ci wystarczyć do poznawania tematu. W kolejnych artykułach będziesz mógł rozszerzyć swoją wiedzę i poznać szczegóły dotyczące działania i stosowania odżywek i suplementów.

Jeden komentarz

 1. Bolo
  9 maja 2015
  Reply

  Temat suplementacji to temat rzeka ale dla zielonych w prosty sposób opisane podstawowe informacje. Jak ktoś ppotrzebuje bardziej konkretnej pomocy zappraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *