Kreatyna – suplement, który wyrzeźbi Twoje mięśnie

Odżywki dla sportowców

Odżywki dla sportowców stały nie niezmiernie popularne. Biorąc pod uwagę ich rozliczne zalety, zainteresowanie osób, które na co dzień poddają się dużemu wysiłkowi fizycznemu jest zupełnie zrozumiałe. Jednak decydując się wzbogacić swoją dietę suplementami, należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy organizm może reagować na nie w inny sposób. To, co pomaga jednej osobie, dla drugiej może być wręcz szkodliwe. Z kolei jeśli już zdecydowaliśmy się na korzystanie z odżywek, należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ich dawkowanie, towarzyszące właściwie zbilansowanej diecie oraz zoptymalizowanym treningom.

Kreatyna

Jednym z ulubionych przez mężczyzn suplementem diety jest kreatyna. Ten aminokwas występuje również w organizmie ludzkim. Odżywka pełni funkcję typowego wspomagacza dla przyrostu masy ciała. Jej przyjmowanie sprawia, że zwiększa się wytrzymałość fizyczna organizmu. Ponadto kreatyna wyzwala dodatkowe pokłady energii, tym samym pobudzając ciało do wzmożonego wysiłku fizycznego. Tak jak w przypadku praktycznie każdego suplementu, tak również przyjmując kreatynę należy zwrócić uwagę na jej właściwości. Kreatyna bowiem powoduje, że organizm bardzo szybko się odwadnia. Tym samym w czasie jej przyjmowania, konieczne jest wypijanie zdecydowanie większej niż tradycyjnie ilości wody. Należy pamiętać, że kreatyna nie zmniejszy masy ciała. Tym samym osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, powinny zrezygnować ze wspomagania kreatyną. Jej celem jest wspomaganie budowania mięśni. Osoby, które chcą pozbyć się kilku kilogramów, powinny raczej zainteresować się tzw. „spalaczami tłuszczu”. Przykładem mogą być suplementy zawierające chrom czy kofeinę.

Niezależnie od tego, czy zależy nam na przyroście masy mięśniowej, czy na utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, należy pamiętać, że suplementy i odżywki same nie zadziałają. Ich zadaniem jest wspomaganie tych procesów. Natomiast sukces odniesiemy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zastosujemy odpowiednią dietę, połączoną z przemyślany treningiem.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *