Jakie proteiny są najlepsze?

Jakie proteiny są mi potrzebne?

Wiele ćwiczących osób zadaje sobie to pytanie. Wiele jest opinii, które stwierdzają różne teorie na ten temat. W związku z wątpliwościami na temat stosowania protein, przeprowadzono szereg badań, nad ich rezultatami. Proteiny same w sobie oczywiście są zdrowe, jednakże jest spora różnica w stosowaniu ich w codziennym życiu, bez wzmożonego wysiłku fizycznego, a spożywaniu ich przez sportowców i osoby, które stosują regularne treningi wysiłkowe lub wytrzymałościowe.

W związku z tym, iż istnieją w środowisku zarówno proteiny zwierzęce, jak i roślinne, powstało wiele pytań, które z nich są lepsze i efektywniejsze w stosowaniu dla sportowców. Naukowcy zaczęli przeprowadzać specjalistyczne badania, które miały na celu wykazanie skuteczności przyjmowania jednych i drugich i ich działanie w organizmie pod względem utleniania białek, szeroko pojętego metabolizmu komórkowego w organizmie, a także równowagi azotowej, która jest tak ważna dla osób, zajmujących się profesjonalnie kulturystyką. Okazuje się, iż białka zwierzęce posiadają w sobie duże ilości substancji aktywnych i generalnie są zdecydowanie szybciej przyswajalne przez organizmy ludzkie, jednakże cenne wartości odżywcze płyną również z białek roślinnych, więc ich spożywanie również powinno być częste, zwłaszcza w przypadku osób regularnie uprawiających intensywny sport.

Postaw na mix białek

Okazuje się, iż oba typy białek wzajemnie się uzupełniają, w związku z czym można także zauważyć, iż istnieją nie tylko wegetarianie, którzy żyją i uprawiają sport, na podstawie samych białek roślinnych, ale można również spotkać wegetarianów kulturystów, którzy osiągają pewne wyniki na podstawie jedynie białek roślinnych. Aby osiągnąć optymalne wyniki wysiłku fizycznego, powinny być stosowane i jedne i drugie, ponieważ wzajemnie się one uzupełniają. Samo stosowanie białek zwierzęcych może nie dać wymiernych rezultatów, ponieważ nie posiadają one pewnych, ważnych składników, które zawierają się w białkach roślinnych. Najlepszą metodą jest dieta łączona.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *