Jak działają suplementy przedtreningowe?

Mimo, że wokół odżywek dla sportowców cały czas krąży bardzo wiele mitów jak i kontrowersji, to ich używanie faktycznie przynosi efekty, ale trzeba robić to bez przesady i zgodnie z zaleceniami producenta. Oznacza to, że jeśli przesadzimy z ich używaniem, możemy spodziewać się skutków ubocznych jakich byśmy nie chcieli – niestety takie sytuacje się zdarzają, bowiem ludzie lubią być mądrzejsi i nie traktują poważnie zaleceń tych, którzy znają się na rzeczy.

W użytkowaniu odżywek dla sportowców, be względu na to czy faktycznie jesteśmy sportowcami i chcemy polepszyć wyniki czy tylko osiągnąć konkretny efekt najważniejsze jest ich odpowiednie dobranie.

A jak je wybrać?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się jaki jest nasz cel – wiedząc to, będziemy mieli świadomość, czy potrzebujemy na przykład odżywki na masę czy na wytrzymałość albo zupełnie coś innego. Niektóre odżywki wspomagają regenerację, inne dostarczają więcej siły podczas intensywnego treningu a jeszcze inne poprawiają ogólną zdolność wysiłkową.

Wiele osób stosuje tak zwane odżywki czy suplementy przedtreningowe – czy warto i jak one działają?

Suplementy przedtreningowe bardzo często określane są mianem dopalaczy, ale nie powinni ich mylić się z dopalaczami, jakie obecnie są w Polsce nielegalne i służą zupełnie innym celom. Te suplementy mają inne zadanie, a mianowicie zachęcenie nas do ćwiczeń, sprawienie, że chce nam się wstać, że wstajemy z duża dawką energii. Jak jednak konkretnie działają i jaki jest ich cel?

Suplementacja około treningowa, bo tak można ten rodzaj przyjmowania suplementów nazwać ma duże znaczenie z kilku względów:

  • dostarcza substancje budulcowe
  • stymuluje organizm i mięśnie do pracy
  • wspomaga utratę tkanki tłuszczowej
  • dostarcza ogromne pokłady energii

Takie jest podstawowe zadanie i działanie suplementów przedtreningowych i dlatego warto je zażywać – energia ma w czasie treningu tak samo duże znaczenie jak odżywki zapobiegające katabolizmowi mięśni. Pamiętajmy jednak, aby dobierać je z rozwagą.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *