Jak działają suplementy potreningowe?

Zupełnie innym produktem, różnym od suplementów diety, które mają za zadanie jedynie wzmocnić nasz organizm pod względem dostarczanych mu witamin czy mikroelementów są odżywki czy suplementy dla sportowców, ale te konkretne – suplementy po treningowe.

Jakie jest ich zadanie?

Odżywki ogólnie nie występują jednak tylko i wyłącznie w jednym typie, lecz wręcz przeciwnie, jest ich całkiem sporo, a w związku z tym każda z takich odżywek jest przeznaczona do innego rodzaju treningu. Istnieją na przykład odżywki określane mianem koncentratów białkowych, odżywki węglowodanowo-białkowe, białkowe jak i tłuszczowe, które często nazywa się również środkami spożywczymi, które mają specjalne przeznaczenie żywieniowe. Definicja jednak mówi, że są to preparaty, których sposób przygotowania jest bardzo różny od wszelkich środków spożywczych, w związku z czym pod żadnym pozorem nie można stosować ich na przykład jako zamiennik jedzenia lecz jako dodatek – trzeba po prostu stosować się do zaleceń producenta na opakowaniu bądź w instrukcji dodanej do każdego takiego preparatu.

A co jeśli chodzi o suplementy po-treningowe?

Ich zadaniem jest przede wszystkim regeneracja organizmu, który dopiero co zakończył poważną pracę i wykonał mnóstwo zadań, jakie nie tylko podziałały na mięśnie negatywnie (wbrew pozorom, bo każde ćwiczenia prowadzą d ich katabolizmu), ale też po prostu nas zmęczyły.

Konkretne działanie suplementów po-treningowych:

  • wspieranie procesu anabolicznego (budowy mięśni)
  • hamowanie katabolizmu mięśni (rozpadu)
  • poprawa ukrwienia
  • lepsze odżywienie mięśni
  • skrócenie czasu regeneracji o treningu

Odżywki dla sportowców są w stanie zaspokoić potrzeby każdego niemal sportowca, ale trzeba dobierać je odpowiednio do przeznaczenia, a więc zgodnie z efektem jaki mają wykonać. Jako, że takich regeneratorów, a więc suplementów po-treningowych jest bardzo wiele, ale należy wybrać najlepszy i nie spieszyć się z tym wyborem.

Warto stosować odżywki, ale jak w przypadku wszystkiego należy korzystać tylko ze sprawdzonych i zdrowych produktów.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *