Jak działają reduktory tłuszczu?

Suplementy diety często określane również mianem odżywek, dla laika nierzadko wydają się być tym samym, albo przynajmniej czymś podobnym co na przykład odżywki dla sportowców, przede wszystkim dla kulturystów. Tymczasem nic bardziej mylnego – suplementy diety to zupełnie inne preparaty, które mają odmienne działanie i stosowane są w zupełnie innym celu. Dokładnie tak samo jest jeśli chodzi o reduktory tłuszczu czy spalacze.

Czym więc konkretnie są te suplementy diety bądź reduktory tłuszczu? Czy to jedno i to samo? Czy wśród suplementów znajdziemy spalacze?

Otóż suplementy są to przede wszystkim środki spożywcze, których podstawowy cel związany jest z uzupełnieniem diety w niezbędne człowiekowi składniki pokarmowe jak również inne związki, które korzystnie wpływają na nasz organizm szczególnie w momencie, kiedy bywa on przeciążany na przykład przez ćwiczenia albo podczas diety. Suplementy diety bardzo często są źródłem witamin w wersji skoncentrowanej, co oznacza, że taki produkt posiada niezbędne witaminy, ale również minerały czy inne substancje odżywcze czy fizjologiczne polepszające działanie naszego organizmu, często też samopoczucie, nie mając wpływu na nasze mięśnie.

Działanie reduktorów tłuszczu

Wśród suplementów można oczywiście znaleźć tak zwane spalacze, czyli reduktory tłuszczu. Jak one działają? Jak sama nazwa wskazuje, spalacze czy też reduktory mają za zadanie spalać tłuszcz. Istnieje wiele odżywek, które oprócz pomocy w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej jeszcze spalają tłuszcz, ale bywają i takie odżywki czy suplementy, które stosuje się tylko i wyłącznie w tym celu.

Podstawowym zadaniem reduktorów tłuszczu jest przyspieszenie metabolizmu naszego organizmu, dzięki czemu tłuszcz po prostu się nie odkłada. Przyspieszenie procesów metabolicznych wymaga znacznie większej energii, w efekcie czego organizm jest zmotywowany do uwalniania rezerw energii, która do tej pory nie była wykorzystywana. Nic Wam to nie mówi? To powiemy wprost – te rezerwy energii to po prostu nagromadzony na cięższe czasy tłuszcz. Zmuszamy więc organizm do skorzystania z niego i pozbycia się go. Oprócz tego jednak spalacze tłuszczu pomagają w czymś jeszcze, choć jest to pewnego rodzaju korzystny efekt uboczny – zmniejszają łaknienie.

3 komentarze

 1. Bolo
  9 maja 2015
  Reply

  Niestety mocne spalacze szybko znikają z rynku przez nagonkę na dopalacze i inne suplementy które szkodzą zdrowiu. W Polsce nic naprawdę mocnego nie da się kupić legalnie -:(

 2. Kaczka
  15 czerwca 2015
  Reply

  I całe szczęście że w końcu wzięli się za tego typu produkty bo są one szkodliwe. Żeby schudnąć nie trzeba brać niebezpiecznych substancji, a wystarczy aktywność i zdrowa dieta. Polecam stosowanie białka w zamian za posiłek efekty naprawdę są dobre.

 3. Adam
  25 lipca 2015
  Reply

  Bez jak, wycofali wszystko co działa. Na zachodzi bez problemu można kupić a u nas jak zwykle nie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *