Chrom pomoże w zadbaniu o ładną sylwetkę

Dobroczynne działanie chromu

Osoby, które dbają o sylwetkę a już na pewno osoby, które się odchudzają bardzo dużo słyszały o chromie i jego dobroczynnym działaniu na organizm, jeżeli chcemy się pozbawić dodatkowych kilogramów. Wszyscy wiemy, że chrom poskramia w nas wielki głód na słodycze. Są osoby, które mogą się wyrzec wszystkiego oprócz słodyczy i dla nich właśnie jest bardzo polecane zażywanie chromu. Chrom ułatwia kontrole poziomu cukru w naszych organizmach, łagodzi objawy hipoglikemii i łagodzi objawy cukrzycy.

Chrom w walce z apetytem

Chrom powstrzymuje przed napadami wilczego apetytu spowodowanego hipoglikemią, którego powodem jest spadek cukru we krwi i nie jest to tylko dolegliwość dotykająca chorych na cukrzycę, ale również narażone są na to osoby, które są na restrykcyjnej diecie odchudzającej czy nisko węglowodanowej diecie. W takich sytuacjach życiowych należy przyjmować suplementy chromu. Należy regularnie przyjmować nie tylko wtedy, kiedy się odchudzamy, ale przesłanką do przyjmowania suplementów chromu powinien być fakt, że w ostatnich czasach ludzie odżywiają w sposób nieprawidłowy, czyli jemy żywność wysoko przetworzoną, czyli bardzo ubogą w chrom, jak też na skutek diety wysoko tłuszczowej, chrom z pożywienia przyswaja się trudnością.

Chrom wspiera odchudzanie

Niektórzy zażywając regularnie chrom, dochodzą z czasem do momentu, że ogóle nie odczuwają zapotrzebowania na słodycze. Inna bardzo atrakcyjną zaleta, którą możemy odnotować przyjmując chrom, jest fakt, że przyjmując chrom i jednocześnie zwiększając wysiłek fizyczny doprowadzimy do tego, że chrom pomaga spalać komórki tłuszczowe. Chrom uczestniczy w przemianie węglowodanowej poprzez pobudzanie aktywności trzustki, która wpływa na produkcję insuliny. Chrom również wpływa na utrzymanie równowagi między dobry i złym cholesterolem, a w związku z tym zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych. Osoby przyjmujące chrom w porównaniu z tymi nie przyjmującymi tego suplementu straciły na wadze po siedemdziesięciu dwóch dniach około półtora kilograma. Dalsze przyjmowanie chromu pomaga utrzymać wagę.

Więcej o działaniu oraz stosowaniu chromu w celu walki z nadwagą znajdziesz w artykule Odchudzające właściwości chromu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *