Carbo węglowodany dla sportowców

Węglowodany źródłem energii

Podczas dużego wysiłku fizycznego – ciężkiej pracy czy też intensywnego treningu konieczne jest systematyczne dostarczanie organizmowi dobrych źródeł węglowodanów. Jeśli tego nie zrobimy, to spadnie poziom glikogenu we krwi i dojdzie do rozpadu mięśni. Ma to szczególnie znaczenie dla tych wszystkich, którym zależy na utworzeniu i utrzymaniu dużej masy mięśniowej. Wówczas koniecznie trzeba dostarczyć dodatkowego źródła glikogenu, a więc węglowodany.

Odżywki węglowodanowe typu Carbo

Najlepszym źródłem węglowodanów są odżywki węglowodanowe. Jednym z podstawowych rodzajów odżywek węglowodanowych są odżywki typu Carbo. Odżywki Carbo, poprzez szybkie uzupełnienie poziomu glikogenu mięśniowego, regenerują mięśnie i powodują ich wzrost. Odżywki tego typu są świetne nie tylko dla osób intensywnie ćwiczących na siłowni, ale również uprawiających dyscypliny sportu wytrzymałościowego, takie jak biegi czy jazda na rowerze oraz dla wszystkich ciężko pracujących fizycznie.

W ofercie jest wiele odżywek typu Carbo. Różnią się składem, postacią i wielkością opakowania. Niektóre z odżywek tego typu działają bardzo silnie, bo zawierają węglowodany w postaci skoncentrowanej, co przyczynia się do długiego czasu działania preparatu. Glukoza z tej odżywki jest wchłaniana bardzo szybko, dostarczając energię bezpośrednio po jej spożyciu i dając natychmiastowy efekt, a maltodekstryny dostarczają energię mięśniom stopniowo. Takie odżywki węglowodanowe są dodatkowo wzbogacone odpowiednio dobranymi witaminami i minerałami, takimi jak sód, potas, wapń i magnez, które dostarczone podczas wysiłku fizycznego skutecznie uzupełniają tracone elektrolity.

Odżywki węglowodanowe są łatwo rozpuszczalna i ma orzeźwiające smaki. Spożywa się ją w różnych formach napoju w zależności od zapotrzebowania organizmu czy trenowanej dyscypliny sportowej. Może być stosowana jako roztwór hipertoniczny, który spożywany po wysiłku uzupełnia i zwiększa rezerwy energetyczne organizmu lub jako roztwór izotoniczny, który błyskawicznie uzupełniania straty energetyczne i elektrolitowe powstające w czasie wysiłku.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *